Чому Абу-Дабі?

Чому Абу-Дабі?

Для мене головною причиною відвідати Абу-Дабі було бажання на власні очі побачити багатющий місто планети. Адже в тутешніх пісках приховано більше нафти, ніж у всіх сусідніх разом узятих.

Отже, починаємо подорож під знаком «!» – тому що буквально все в ньому викликає здивування, подив і захоплення! Годі збагнути, яким чином всього за кілька десятиліть випалена пустеля перетворилася в квітуче царство? Уявіть картину … Неживий пісок. Ящірки. Рідкісні поселення. Намети. Верблюди. Убогі діти пустелі … А сьогодні? На місці наметів з незвичайною швидкістю виростають химерні хмарочоси. Усюди яскрава рослинність. Діти пустелі займають керівні посади, їздять на ультрасучасних і покритих золотом автомобілях, роблять своїм верблюдам химерні стрижки, одягають дружин в золото і діаманти … Словом – процвітають!

Але, чим вразив Абу-Дабі спочатку – це не шиком, розкішшю і розмахом, а зеленню! Місто в самому серці пустелі буквально потопає в рослинності. Широкі бульвари, величезні парки і сквери, високі пальми, яскраві клумби і соковита трава газонів – все рукотворне! І все це штучно зрошується – кожне дерево, кущ і квітка. Тут не видно табличок з написом: «По газонах не ходити» – навпаки, по газонах ходять, бігають, на них сидять, грають і навіть лежать з величезним задоволенням.

Друге моє здивування від міста строгих ісламських правил – це дивовижна суміш культур і націй. На вулицях Абу-Дабі зустрінеш представників буквально всіх рас і народів – європейців і індусів, американців і китайців, арабів і філіппінців – такий собі яскравий мікс з національного одягу і кольорів шкіри. Водій таксі з гордістю повідав мені про те, що таксисти-пакистанці вважаються кращими водіями в ОАЕ. У ресторані з посмішкою зустріли офіціанти-ліванці, а в офісі представництва туроператора вітали менеджери-європейці. Головний мову зовсім не арабська, а англійська, інакше як різні народи можуть спілкуватися між собою?

Далі місто не перестає вражати уяву. Абу-Дабі – це немислиме поєднання бурхливого ритму життя сучасного мегаполіса і традицій мусульманського світу, до яких місцеве населення ставиться ревно, з дбайливим увагою. Обов’язок правовірних – дякувати Всевишньому за своє процвітання, тому відмітною рисою міста є велика кількість мечетей. Вони всюди – чисті, світлі, красиві, підсвічені в темний час доби. Білосніжні купола і химерно прикрашені мінарети видно з будь-якого місця в місті. І серед них, як ніби ілюстрація до казки «1000 і одна ніч», – мечеть Шейха Зайда. Ось воістину демонстрація незліченних багатств емірату Абу-Дабі! Будували її всім світом: інженери – з США, мармур – з Італії, килими – з Ірану, люстри – з Німеччини. І результат був досягнутий: тепер це сама гігантська і розкішна мечеть у всьому мусульманському світі! Неймовірні відчуття відчувала я, перебуваючи всередині … гуляючи по витонченої диво-споруду, що дорівнює п’яти футбольним полям … серед стін, інкрустованих золотом і самоцвітами … потопаючи босими ногами в найбільшому в світі килимі площею-5600 м2 … милуючись сяйвом понад мільйон кристалів Сваровські на 15- метрової люстрі … мимоволі завмираючи перед величчю людської любові і поваги. Адже ця мечеть – зовсім не вітрина багатств, а монумент шейху Зайду ібн Султану ан-Нахайяну, людині, що об’єднав Арабські Емірати.

Смотрите также