Індія

Індія, як часто говорять, – це не країна, а цілий континент. Простягнулася від вершин Гімалаїв до тропічної зелені Керала, вона охоплює найширший діапазон ландшафтів, культур і народів. Пройдіться вулицями будь-якого індійського міста – і ви зустрінете представників декількох великих світових релігій і безлічі різних каст і народів: світлошкірих індійців, пенджабці в тюрбанах, темношкірих тамілів і т.д. Ви також зіткнетеся з храмовими ритуалами, які проводяться ще з давніх часів, побачите купола мечетей, зведені за багато століть до Тадж-Махала, а відгомони британського панування будуть наздоганяти вас практично на кожному розі.

Сьогодні Індія стрімко розвивається, незважаючи на багато, здавалося б, протиріччя і є другим світовим гігантом з виробництва програмного забезпечення. Проте, наявність навіть у найвіддаленіших містечках інтернет-кафе, смартфонів і автомобілів Tata Nano не вирішує багатьох насущних проблем країни. Бідність залишається суворим фактом життя майже 40% жителів Індії. Жодна інша нація на землі не має ні таких нетрів і будинків без чистої води, як в Делі, Мумбаї і Калькутті, ні так багато виснажених дітей і неосвічених жінок.

Але, незважаючи на всі ці контрасти і парадокси, Індія залишається вкрай привабливим місцем. Кипляча життя багатолюдних базарів, всюдисуща музика, їдкий шлейф дизельних газів, гострі спеції, пил і гній – це все настільки вражає, що навряд чи забудеться з того моменту, як ви зійдете з трапа літака. Любити Індію або ненавидіти – вибір кожного, але щоб прийняти правильне рішення, варто обов’язково відвідати цю країну. Тури в Індію не дарма так популярні.

Географія і клімат

Індія – країна в Південній Азії, що займає друге місце в світі за чисельністю населення і сьоме – по площі. Умовно її можна розділити на три головних географічних зони: гімалайський регіон на півночі, Гангская рівнина і плоскогірних регіон на півдні і в центральній частині.

Бенгальська затока омиває країну на сході, Аравійське море на заході і Індійський океан на півдні. На півночі Індія межує з Китаєм, Непалом і Бутаном, на сході з М’янмою і Бангладешем, на заході з Пакистаном, на північному заході з Афганістаном, а з Бангладешем – на сході. Дуже близько від її південно-східного узбережжя (близько 30 км через океан) знаходиться Шрі-Ланка.

Клімат Індії значно різниться по всій країні, оскільки територія велика. У деяких районах переважає тропічний клімат, тепле і вологе, в той час як в інших – сухе пустельне, а північні регіони і зовсім мають вплив більш холодного, континентального клімату, де взимку випадає сніг.

У більшій частині Індії влітку дуже спекотно, температура може досягати 45 ° C. Високий туристичний сезон в південній і континентальної Індії триває з жовтня по березень, коли температура повітря становить + 25-30 ° C вдень і + 20-25 ° C вночі.

Регіони за інтересами

Найбільший інтерес для туристів представляє регіон ГОА, що знаходиться на західному узбережжі Індії. Незважаючи на те, що це найменший штат країни, завдяки його піщаних пляжів і розвиненій інфраструктурі, туристи стікаються сюди найактивніше. У свою чергу, він розділений на Північний і Південний ГОА.

Найбільш популярні тури на Північний ГОА, оскільки він бюджетний і зовсім не нудний; крім того, тут можна відчути колорит країни в повній мірі. Для молоді цей курорт – кращий вибір, особливо селище Вагатор, найвеселіше і тусовочний.

Досить популярним є також Калангут. Колись уподобаний хіпі, зараз цей курорт став одним з улюблених місць організованих туристів, так як тут ніколи немає проблем з житлом і харчуванням.

А ось Кандолім значно відрізняється від типових курортів Північного ГОА, оскільки він більш тихий і спокійний. До того ж, рівень житла тут краще, ніж в Калангуте. Берег тут не можна назвати пологим, хвилі бувають досить великими, але це не зменшує його привабливості для туристів.

Південний ГОА підходить для більш спокійного, розміреного і респектабельного відпочинку. Тут можна знайти усамітнення і спокій, повністю розслабитися, насолоджуючись заходами, шумом прибою і значно кращим сервісом, в порівнянні з північним братом.

Неймовірно красивим і багатим штатом є Керала. Завдяки тому, що цей регіон завжди славився своїми прянощами, сюди стікалися торговці з багатьох країн усіх континентів. Тому зараз зі палацами раджів і индуистскими храмами тут є сусідами голландські палаци і португальські фортеці, синагоги, мечеті і сирійські храми. Сюди обов’язково варто відправитися любителям природи. Кокосові пальми, гори, чайні та кавові плантації, спеції, природні заповідники і мальовничі канали – все це ви знайдете в Кералі.

Крім пляжних курортів, особливий інтерес для туристів представляє Золотий Трикутник Індії, який охоплює найбільш значущі і цікаві місця країни з історичними та архітектурними пам’ятками. Головні міста маршруту – Делі, Агра і Джайпур, а проміжними точками є Фатехпур-Сікрі, Матхура і Вріндаван.

Якщо ви хочете придбати тур в Індію, звертайтеся в наше турагентство Мер-Ка-Ба і ми з радістю вам допоможемо.