Мальдіви

Мальдіви, тропічний рай незайманих пляжів з білосніжним піском і кокосовими пальмами, як ніби зійшов з картинок рекламних щитів, вже давно завоював славу одного з найромантичніших і ідилічних місць на планеті. Підводний світ тут – це дивовижне і незабутнє видовище: понад 1000 видів риб, молюски, скати, дельфіни, акули, черепахи і, звичайно ж, корали різних кольорів і форм. Адже не дарма Мальдіви відомі на весь світ своїми неймовірними можливостями для снорклинга і дайвінгу. Кришталево чиста вода і дрібні лагуни ідеально підходять для плавання з маскою, в той час як рифові стіни представляють велику кількість морського життя для досвідчених дайверів. А безліч острівних заток стануть ідеальним місцем, щоб насолодитися сімейним або романтичним відпочинком.

Географія і клімат

Мальдіви – країна в Південній Азії, розташована в Індійському океані на північний захід від узбережжя Індії. Складається з 1196 крихітних островів, які в свою чергу згруповані в 26 коралових атолів. Приблизно 200 з цих островів заселені, в той час як інші використовуються переважно для туризму (близько 80) і сільського господарства. Атоли складаються з живих коралових рифів і мілин, розташовуючись на вершині 960-кілометрового підводного хребта. При середньому рівні висоти 1,5 м над рівнем моря (найвища точка – 2,4 м), Мальдіви на сьогоднішній день є найнижчою країною на землі і, в зв’язку з цим, мають дуже тендітну екосистему.

Столиця і найбільше місто Мальдівської Республіки – Мале.

Клімат країни – тропічний мусонний, хоча ясна сонячна погода з легким морським бризом переважає протягом року. Південно-західний мусон – хулхангу – дме з травня по вересень: цей період вважається вологим сезоном, коли можливі морські хвилювання і сильні вітри. Північно-східний мусон – іруваі – починається в грудні і триває до квітня: цей час, коли небо чисте, вологість знижена, а дощі випадають вкрай рідко. Комфотрного температура повітря близько 25-30 ° C панує тут цілий рік, а температура води в океані коливається в діапазоні 22-28 ° C.

Регіони за інтересами

Головною особливістю Мальдівів є те, то кожен отсров – це, по суті, один ексклюзивний курорт з єдиним готелем в оточенні океану. Крім пляжу, кожен острів має свій власний домашній риф для дайвінгу та снорклінга. Мілководді, обнесене рифом, також служить природним басейном і захищає плавців від океанських хвиль і сильних приливних течій.

Природно, серед усіх можливих розваг на першому місці стоїть дайвінг. Ви можете вдосталь пірнати і занурюватися на рифі біля свого готелю, однак якщо хочеться побачити ще більше цікавої живності і інших океанських красот, варто приєднатися до дайвінг-сафарі, які проводять на спеціальних сафарі-ботах з необхідним обладнанням. Такий круїз дає можливість подивитися рифи на багатьох атолах за одну поїздку, а також споглядати великих ссавців в протоках між течіями, де вони полюють на планктон.

Столиця розташована на головному, однойменному атолі, а точніше його частини, Північному Мале. Цей атол складається з 50 островів, більше половини яких зайняті курортними готелями. Він найбільш зручний і цікавий в плані трансферу з аеропорту: для цього використовуються рибальські човни «дони», в той час як для перевезень туристів на більш віддалені атоли – швидкісні катери або гідролітаки. Безпосередньо в місті Мале, крім пляжів, ви можете відвідати місцеві ринки і старовинні мечеті, прогулятися по набережній або заглянути в порт.

Південний Мале Атолл відділений від Північного лише протокою. Він менше за розміром і складається з приблизно 30 островів, 17 з яких перетворені в курорти. Основний спосіб дістатися сюди – швидкісний катер.

Найбільшим є Арі Атол, також розділений на Північний і Південний. До його складу входять близько 70 островів, лише 18 з яких населені і 28 – це готельні острова. На цьому атолі вирощують кокосові пальми, полюють на черепах і акул, а також виготовляють вироби з коралів. Тут багато природних заповідників, так що, якщо замовите тур на Мальдіви саме сюди, обов’язково відвідайте хоча б один з них.

Ще популярним для занурень з аквалангом є Баа Атолл, що складається з 51 острова, населені з яких лише деякі. Може, саме тому тут велика різноманітність підводної фауни …

На північ від Баа знаходиться Раа Атолл, що має приблизно 15 населених островів, два з яких найбільш відомі: Кандолхудоо – своїм рибальським промислом, а Аліфуші – тим, що саме тут будують човни «дони».

Найпівденніший атол – Адду, єдиний знаходиться на південь від екватора. Має близько 30 островів, але населених всього 6, серед яких найбільший Хітадху, а на острові Ган, другому за величиною, розташований аеропорт.

Щоб відпочити в цьому райському куточку, ви можете придбати тур на Мальдіви в туристичному агентстві Мер-Ка-Ба. А наші менеджери допоможуть вам дізнатися про багатьох інших атолах, гідних уваги.