Туреччина

Будучи країною двох континентів – Європи і Азії, Туреччина є своєрідним мостом між Заходом і Сходом. Це країна контрастів, де поєднується, здавалося б, непоєднуване. Тут всюди чути молитви з мінаретів мусульманських мечетей, і в той же час, тут же знаходиться центр вселенського православ’я, ще з часів заснування Константинополя. На вулицях можна зустріти як жінок, закутаних з голови до ніг у чорні вбрання, так і дівчат в топах і міні-спідницях. Тут повсюдно сусідять маленькі традиційні кафешки на пару низеньких столиків і шикарні ресторани європейської кухні … Туреччина має історію, що налічує тисячі років. Вона була будинком десятківцивілізацій, що залишають за собою сліпуче історичне і археологічну спадщину. Але, в той же час, це швидко розвивається сучасна держава. Народжена з попелу Османської імперії в 1923 році, країна була перетворена завдяки далекоглядному і амбітному першому лідеру Мустафі Кемаля Ататюрка, зберігши свою західну орієнтацію і європейські прагнення до цього дня.

Географія і клімат Туреччина – це євразійська країна, розташована здебільшого на Анатолийском півострові в південно-західній Азії і шматочком на Балканському півострові Південно-Східної Європи. Європейська частина країни маленька (менше 5%), але саме тут розташовується найбільший місто країни – Стамбул, який є одночасно і найбільшим містом Європи за чисельністю населення. Він грає найважливішу роль в житті країни, хоча столицею є Анкара. За площею країна займає 10-е місце серед країн Азії. Омивається Туреччина Середземним морем на півдні і сході, Чорним – на півночі, Егейським – на заході, а всередині – Мармуровим морем (між європейською і азіатською частинами території). Межує з Болгарією і Грецією на північному заході, Грузією на північному сході, Вірменією та Іраном на сході, а Іраком і Сирією – на південному сході. Середземноморське узбережжя характеризується субтропічним кліматом з жарким літом (+ 30-34 ° С) і відносно м’якою зимою (+ 14-16 ° С). Узбережжя Чорного моря спекотне і вологе влітку і прохолодне взимку. А на північному заході і в Стамбулі може бути жарко влітку, але взимку досить холодно.

Регіони за інтересами Якщо ви думаєте, що відпочинок в Туреччині обмежується лише пляжним, то глибоко помиляєтеся. Ця країна багатогранна і надзвичайно цікава з усіх боків. Але почнемо, мабуть, все-таки з пляжів, адже вони тут дійсно чудові. Не дарма Туреччина займає друге місце в світі по чистоті пляжів (після Іспанії), дуже багато хто з яких нагороджені Блакитним прапором. Найбільш популярні тури на Анталийское узбережжі Середземного моря (курорти Анталія, Аланія, Кемер, Сіде, Белек), оскільки тут можна знайти готелі з пляжами на будь-який смак – як гальковими, так і піщаними. Крім того, в цей регіон завжди можна купити гарячі тури і відпочити дуже економно. Не особливо відстає в рейтингу і узбережжі Егейського моря з такими курортами, як Ізмір, Кушадаси, Бодрум, Фетхіє. Також окремо варто відзначити Мармарис, що знаходиться на стику Егейського і Середземного морів і відрізняється своїм мікрокліматом. Літо тут проходить без виснажливої ​​спеки, так як курорт знаходиться в бухті і оточений горами. Крім того, готелі Туреччини славляться відмінним сервісом, тому країна багато років залишається лідером по відвідуваності туристами з усього світу. Пляжний відпочинок в Туреччині можна вдало поєднати з екскурсійною програмою, яка дуже добре представлена ​​в регіонах. Зазвичай місцем першого вибору є Паммукале з його геотермальними джерелами, травертину і древнім містом Іерополісом. Шанувальникам християнських святинь рекомендуємо відвідати батьківщину і місце архіпастирства Святителя Миколая (Чудотворця) – Демре-Міру. Можна відвідати також безліч інших екскурсій, про які більш докладно ви можете дізнатися в нашому туагентстві Мер-Ка-Ба.

Окремо в списку головних пунктів призначення країни варто Стамбул. Дивовижний, таємничий, ароматний і затишний, величний, який зберігає в своїх стінах далеке минуле і сподівавсь надії на майбутнє … Це місто не залишить байдужим нікого. Саме тут відчувається, яка різна може бути Туреччина. Побачити знамениті палаци і мечеті, проплисти на кораблику по Босфору, випити чашечку міцної кави по-турецьки, прогулятися по звивистих вузьких вуличках, відвідати Прінцеви острова – це далеко не повний список, що просто зобов’язаний зробити кожен гість цього чудового міста, щоб познайомитися з ним ближче.

Якщо ви хочете побачити щось незвичайне, відвідайте Каппадокію, що знаходиться в самому центрі Анатолійського плоскогір’я. Має дуже незвичайний ландшафт завдяки вулканічному походженню, це місце відомо ще з античних часів, адже тут були створені підземні міста ще до нашої ери. Разом з печерними монастирями і національним парком Гереме, вони включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Дуже популярна розвага тут – політ на повітряній кулі, звідки відкриваються приголомшливі види на долину з висоти пташиного польоту.

Також в Туреччині поступово розвивається гірськолижний туризм. Місцеві курорти Улудаг, Карталкая, Сарикамиш, Паландокен і Ерджієс досвідченим лижникам і сноубордистам здадуться, швидше за все, занадто простими, але для початківців любителів – саме те. А якщо враховувати хороший сервіс, це дуже навіть приваблива альтернатива європейським курортам.

Тури на будь-які напрямки, в тому числі гарячі тури, ви можете придбати в нашому туристичному агентстві Мер-Ка-Ба.